5 Mutfak Dekorasyonu Tüyosu5 Mutfak Dekorasyonu Tüyosu

Mutfak, evlerimizin aslında en önemli noktalarından. Belki de çoğu kişinin en çok vaktini geçirdiği alan. Bu yüzden dekorasyonu da en az diğer odalar kadar önde tutulmalı. İşte mutfağını yenileyeceklere veya yeni taşınanlara öneri olabilecek 5 mutfak dekorasyonu tüyosu!

  • Ada Kullanın

Mutfağınıza bir farklılık katmak ve kendinize fazladan depo alanı oluşturmak, bir de tezgâh durumunuzu arttırmak adına, Amerikan mutfaklara ya da ada yerleştirmesi uygun olan mutfaklara tam bir çözüm olan ada, şüphesiz ki mutfağınızı daha modern gösterecek.

  • Bitkiler ve Çiçekler

Bilindiği gibi bitkiler yalnızca salonlarda veya yatak odalarında değil, ayrıca neredeyse evin her alanında kullanılabilirler. Mutfaklar da genellikle geniş pencereli ve güney cepheden seçileceği için aslında ışığı seven bitkilere ve çiçeklere birebir bir ortam hâline geliyor. Tezgâhınızda fazla alan kesmeden, neredeyse mutfağınızın istediğiniz her yerine çiçek ve bitkileri yerleştirebilirsiniz.

  • Saat

Çok önemli bir detay olarak görülmeyen saatin, aslında her oda için bir dekor detayı vasfı taşıdığını unutmamak gerek. Zira ortamın dengesini bozacak bir saat, bütün odanın kötü odak noktası haline gelebilir. Bu nedenle mutfağınızda da, dolaplarınıza ve aksesuarlarınıza uyacak bir saat seçmeniz gerekiyor.

  • Işıklandırmalar Daha Aşağıya!

Genelde salonlarda veya diğer odalarda aydınlatmalar olabildiğince yukarıya asılır. Fakat mutfak için aynı şeyi söyleyemeyiz. Mutfakta masanız varsa masadaki aydınlatmayı olabildiğince aşağıdan asabilirsiniz. Veya adanızın yukarıdan demirleri bulunuyorsa, tek ampulleri salaş asarak sofistike bir görünüm elde edersiniz. Bunların nedeni ise bu ışıklandırmaların mutfağınıza “restoran & pub” havası vermesidir.

  • Perde

Ve geldik mutfağınızın en önemli parçalarından bir tanesine. Perdeler, mutfakta hem pratik hem de şık olmalı. Fazla uzun ve ağır perdeler sürekli havalandıracağınız mutfağınızda sizi rahatsız edecek ve sürekli kirlenecektir. Bu nedenle mutfaklar için hem modern, hem de pratik olan Jaluzi veya Stor perdeler tam bu işe göre. Ayrıca çiçek desenli ve pencerenin bitiminde kesilen ince perdeleri de ayrıca kullanabilmek mümkün. Yine bir diğer seçenek ise, mutfağınız eğer bir manzaraya bakıyor ve hiç rahatsız edici bir bakış alanınız yok ise, hiç perde de kullanamayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir