Beyaz Duvar Boyası İle Uyumlu Mobilya SeçimleriBeyaz Duvar Boyası İle Uyumlu Mobilya Seçimleri

Beyaz renkli duvarlar pek çok evde tercih edilmektedir. Daha çok sıcak iklimlerin görüldüğü evlerde tercih edilen beyaz rengi pek çok durumda daha ferah ortamlar oluşturmak için kullanılır. Yazlık bölgelerde kullanılması sebebiyle beyaz renkli duvarların olduğu evler pek çok kişinin aklında yaz günlerini canlandırmaktadır.

Duvarların beyaz boyanması her ne kadar iyi ve ferah olsa da bu dekorasyon mobilyaların doğru seçimi ile desteklenmelidir. Uygun mobilya seçenekleri belirlenmeli ve güzel bir planlama yapılmalıdır.

Aksi taktirde beyaz renkli duvarlarla uyumlu olmayan mobilyalar bir araya geldiğinde son derece yorucu ve rahatsız edici ortamlar ortaya çıkabilir. Bu durumun önüne geçmek ve ferah bir oda tasarlamak için pek çok öneri mevcuttur.

Ahşap İle Beyazın Uyumu

Özellikle modern tasarımlarda sık sık kullanılan ahşap mobilyalar pek çok kültüre İskandinav tasarımlarından geçmiştir. Her geçen gün daha da popüler olan İskandinav tasarımları modern dekorasyonlar isteyen kişilerin ilk tercihlerini oluşturmaktadır. Ahşap malzemelerin en güzel yanı hem açık renkli hem de koyu renkli ortamlarda kullanılabilir olmalarıdır.

Bu ahşap mobilyaların da farklı tonda renkleri olmaktadır ve bunları seçerken diğer renk tonlarına da dikkat etmek gerekir. Koyu tondaki ahşap mobilyalar beyaz duvarlı odalara uyum sağlamakta zorlanacak ve oda içinde çok dikkat çekerek kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bu nedenle mobilya seçiminde de açık tonların tercih edilmesi son derece önemlidir. Ahşap mobilyalar müşterilere ve tasarımcılara pek çok alternatif sunmaktadır.

Her odada kullanılabilen bu mobilyalar bazı durumlarda çalışma masası, bazı durumlarda yemek masası ve bazı durumlarda da TV ünitesi olarak müşterilerin karşısına çıkabilmektedir. Mobilyanın seçimi hangi ortamda ve hangi işlevle kullanılacağına bağlı olarak değişmektedir.

Açık Renkli Tasarımların Beyaz İle Uyumu

Beyaz renkli duvarlara daha çok yazlık bölgelerde yer verildiğinden bahsetmiştik. Bu şekilde tasarlanmış bölgelerin çoğunda dekorasyonun daha uyumlu olması için pek çok rengin açık tonlarına yer verilmektedir. Bu renklerden biri de mavidir. Mavi rengi deniz ve okyanusu hatırlatan son derece ferah bir renktir.

Pek çok tonu bulunan mavinin çok koyu olan tonları dışında hemen her bayan escort izmir tonu beyaz duvarlar ile son derece uyumludur. Bu tonlarda tasarlanmış duvar saatleri, süsler ve biblolar beyaz duvarların dekorasyonu için harika birer seçenektir.

Beyaz duvarlar için tek seçenek mavi rengi değildir. Kişinin zevklerine göre farklılık gösteren bu durumda pek çok renk kullanılabilir. Örneğin bazı durumlarda sarının tonları da sık sık yer almaktadır. Beyaz renkli duvarlarda çok soluk durmaması için sarının orta ve koyu tonları tercih edilebilir. Çok koyu tonlar fazla dikkat çekeceği için bu tonlardan kaçınmak en mantıklısıdır ancak çok açık tonlarda duvarda sönük kalır ve belli olmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir