Beyaz Eşya Dekorasyonu Nasıl Olmalı



Beyaz Eşya Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Mutfaklardaki ana elemanlar ve buna bağlı olarak da ana dekorasyon parçaları haline gelen beyaz eşyaların seçimi son derece önemlidir. Mutfakta çok zaman geçiren kişiler kendilerine mutlu edecek mutfak tasarımlarına önem vermektedirler. Bu tasarımlar kişinin tercihlerine göre farklılık gösterse de kararsız kalanlar için önerilebilecek farklı seçenekler mevcuttur.

Zamanla daha fazla markanın ürettiği daha çeşitli bir beyaz eşya kataloğu oluşmuştur. Bu beyaz eşyaların işlevleri kadar tasarımları da farklılık göstermektedir ve son dönemlerde ankastre beyaz eşyalar daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebeplerinin başında da daha modern bir tasarıma sahip olmaları ve daha kullanışlı olmaları gelmektedir. Mutfakta daha az alan kaplayan ankastre seçenekler aynı zamanda birbirleri ile uyum içinde olan bir eşyalar bütünü oluşturmak için kullanılabilir.

Koyu Renkli Tasarımlar İsteyenler

Mutfakta koyu renklere yer vermek isteyen pek çok kişi mutfak dolaplarının gri ya da siyah benzeri koyu renklere sahip olmasını istemektedir. Bu gibi durumlarda mutfak tasarımının tüm elemanları ile bir bütün halinde görünmesi için tasarımın geri kalan kısımları da son derece önemlidir.

Geri kalan eşyalar mutfak dolapları ile uyumlu olacak şekilde seçilmezse dekorasyon tam bir faciaya dönüşebilir. Özellikle göz yoran mutfak tasarımları pek çok kişinin çalışırken yorulmasına ve mutsuz olmasına sebep olur. Koyu renkte mutfak dolaplarının kullanıldığı durumlarda fırın, buzdolabı, ocak, bulaşık makinesi gibi eşyaların çok açık renkli olmasından kaçınmak son derece önemlidir.

Bu tip eşyaların da seçilirken gri ve benzeri tonlarda seçilmesi çok önemlidir. Koyu renkler ile yine koyu renkler ya da metalik renkler büyük uyum sağlayacaktır ve zevkli bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Açık Renkli Tasarımları Tercih Edenler

Mutfak tasarımında modern tercihler her ne kadar koyu ve metalik renklere yönelse de bazı kişiler mutfaklarını beyaz ve benzeri açık renkler ile tasarlamak istemektedirler. Açık tonlar mutfaklarda klasik tercihler arasında yer almaktadır ve bu nedenle son derece önemli ve güzel tasarımlar çıkarmak mümkündür. Bu tasarımlara tabi ki mutfak dolaplarından başlamak gerekir. Mutfak dolaplarının beyaz eşyalar ile uyum içinde olması son derece önemlidir. Bu nedenle mutfak dolaplarına karar verirken beyaz eşyalara da karar vermek gerekir.

Metalik renkte beyaz eşyaların kullanılması son derece avantaj sağlamaktadır çünkü metalik izmir escort bayanlar renkler koyu mutfak dolapları ile uyum sağladığı gibi açık renkli mutfak dolapları ile de uyum sağlayacaktır.

Burada dikkate edilmesi gereken nokta metalik renkte beyaz eşyaların yanında tercih edilen dolapların beyazın en açık tonlarında olmasından ziyade daha çok kreme yakın tonlarda olmasıdır. Bu şekilde farklı bir tasarım ortaya çıkarılabilir ve metalik tasarımlarla bir uyum sağlanabilir. Ayrıca beyazın biraz daha koyu tonları kirlenmeyi ve yıpranmaları uzun süre belli etmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir