Çatı Katı Odaları İçin Dekorasyon ÖnerileriÇatı Katı Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Çatı katı odaları pek çok kişinin hayallerini süsler niteliktedir. Özellikle gençlerin sık sık tercih ettiği bu odaları şirin ve modern bir tasarım ile birleştirmek mümkündür. Odanın hangi amaçla kullanılacağına ve kişinin zevklerin göre tabi ki tasarım da değişiklik gösterecektir ancak bu tip odalarda dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır.

Bu noktaların dikkate alınması durumunda son derece güzel ve hoş tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Kişinin zevkleri ve istekleri ile de son dokunuşların yapılması mümkündür. Çatı katı dairelerinde tasarım kadar alan planlama da önemlidir çünkü belirli bölümlerin kullanımı kısıtlı olmaktadır. Bu doğrultuda mantıklı ve düzgün bir planlama gerekmektedir.

Çatı Katı Yatak Odası Tasarımı

Yatak odasının çatı katında olması durumunda değerlendirilebilecek pek çok seçenek mevcuttur. Öncelikle bu odalarda kullanılması gereken eşyaların başında elbise dolabı gelmektedir. Elbise dolabı odanın koşullarına göre en verimli yere yerleştirilmelidir. Elbise dolabının boyutlarının yanında renk ve tasarımı da genel oda dekorasyonu adına son derece önemlidir.

Bir diğer önemli parça da tabi ki yataktır. Yatak ve Elbise dolabından oluşan bu iki parçanın odanın alçak tavanlı bölümlerine yerleştirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle odanın geniş bölümlerine düzenli şekilde yerleştirilmesi son derece önemlidir. Odanın genel tasarımında koyu renklerin hakim olması isteniyorsa elbise dolabının koyu renklere sahip olmasının yanında yatak ve bazanın daha açık renklere sahip olması tercih edilebilir.

Bu iki renk arasındaki farkın büyük bir uçurum olmamasına da dikkat edilmesi son derece önemlidir. Bunlar dışındaki küçük parçalar odanın daha alçak tavanlı alanlarının değerlendirilmesinde kullanılabilir. Kişinin tercihlerine göre yine mobilyaların bir uyum içinde olması için elbise dolabı ile aynı renklerde olması önerilmektedir.

Çatı Katı Genç Odası Tasarımı

Çatı katı odaları en çok da gençler tarafından istenmektedir. Evin en üst izmir escortlari bölümünde kendilerine özel bir alan yaratmak isteyen gençler çatı katını tercih etmektedirler. Genç odasında yatak odasından ayrılan bazı parçalar mevcuttur ve bunların çatı katına entegre edilmesi son derece önemlidir. Bunların arasında çalıma masası, elbise dolabı, yatak en temele olanlardır. Bu temel eşyaların üzerine tercihe göre farklı seçenekler de eklenebilir. Tabi ki bu durum odanın fiziksel büyüklüğü ile de doğrudan ilgilidir.

Yatak, elbise dolabı ve çalışma masasının alçak tavanlı bölgelere yerleştirilmesi mümkün olmadığı için diğer üç duvarın iyi kullanılması çok önemlidir. Odadaki yüksek tavanlı üç duvardan her birine bu üç parçadan birini yerleştirmek gerekir.

Bunlara ek olarak hem odanın boyutuna hem de tercih edilmek istenen eşyanın boyutuna göre farklı eşyalara da yer verilmesi mümkündür. Koyu renkli ve mat tonlarda eşyaların genç odalarına yer verilmesi ortama daha modern bir hava katmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir