Dekorasyon İçin En Uyumlu Renk İkilileriDekorasyon İçin En Uyumlu Renk İkilileri

Duvarlarınızda, aksesuar seçimlerinizde, koltuk seçimlerinizde, her türlü dekor işlemlerinizde dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz çeşit çeşit renk kombinasyonları bulunuyor. İşte sizin için önerilen en uyumlu renk ikilileri:

Açık Gri & Siyah

Siyah çoğu zaman insanların evlerinde kullanmaktan çekindiği bir tondur. Aslında ortama matlık ve netlik kazandıran bu renk ile açık tonların kullanılması, sert bir kontrasttansa, modern bir geçiş yaratır. Bir duvarınızı siyah renge boyamanız bile evinizde büyük bir değişim yarayacaktır.

Acı Kahve & Krem Rengi

Birlikte muazzam duran bu iki renk kombini, rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir diğer ton ikilisi. Biri açık biri koyu tonlarda kullanıldığında, yine bir keskinlik ve yumuşama zıtlığı oluşur ve odalarınız bu iki tonla çok sofistike görünecektir. İster aksesuar, ister tablo, ister duvar renkleri, isterseniz koltuk kombinasyonları için bile kullanabilirsiniz.

Mor & Koyu Yeşil

Yine bir diğer korku da, iki baskın tonu bir arada kullanmaktır. Bunlardan en çok yakışan ikililerden birisi ise mor ve koyu yeşildir. Tereddütte kalsanız dahi sonucundan büyük oranda memnun kalacağınız bu tonlar, Moda, sanat, iç mimarlık gibi tüm alanlarda uyumlu olarak kabul gören iki tondur.

Turuncu & Mint

Turuncu ve mint, eğlenceli iki renk olarak geçer. Birbirlerine çok yakışan bu iki rengi de çocuk odalarında, mutfaklarda, balkonlarınızda kullanabilirsiniz. Özellikle tablolar veya duvar renklerinde kullanılması, insanın ruhsal kendini mutlu hissetmesi açısından da önemliymiş.

Açık Pembe & Mürdüm

Yine iki kontrast rengi olan açık pembe ve mürdüm. Beraber çok yakışan bu iki tonu evinizin her alanında kullanabilirsiniz. Saksı kombinasyonları, halılar, yastıklar bu seçeneklerden birkaçı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir