Dekorasyonda Aynalar Nasıl KullanılmalıDekorasyonda Aynalar Nasıl Kullanılmalı?

Çoğu insan bilir ki aynalar, durduğumuz ortamı geniş ve ferah gösterir. Bu nedenle de özellikle dar olan veya çok geniş olan odaları daha geniş göstermek için kullanılan aynalar oldukça trend. Peki, bu aynalar nasıl kullanılmalı?

Dikey ve Dar Değil, Yatay ve Geniş

Özellikle salon dekorasyonlarında, aynalar odaları daha büyük ve ferah tutmak için kullanılıyor. Fakat eğer siz aynalarınızı dikey ve dar şekilde, duvarı kaplamadan kullanırsanız, odanıza hiç bir genişlik katmayacaktır. Nitekim burada aynanın duvarın bir kısmından bir diğer ucuna kadar gitmesi ve kesilmeyen büyük bir parça olması önemli olan husus.

Çerçevelere Dikkat

Bir diğer elzem konu ise kullanılacak aynaların çerçevesi. Mutlaka odanızdaki mobilyalar ile uyum sağlaması gereken çerçeveleri; renk tonu, yapı veya kalınlık/incelik ayarlarına göre bile ayırt etmeniz gerekiyor. Örneğin spor ve keskin çizgili bir odanız var ise, orta çerçeveli ve mat bir ürün kullanabilirsiniz. Ya da klasik bir odanız var ise, kalın tahta hatta biraz yıpranmış bir ayna kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Aynalar

Yuvarlak olan aynalar, son zamanlarda daha yeni yeni salon dekorasyonlarında kullanılmaya başlandı. Genellikle banyo ve yatak odalarında tercih edilen yuvarlak aynalar, aslında doğru şekilde kullanıldığında salonunuzda ferahlık katabilecek ayna çeşitlerinden birisi diyebiliriz. Vitrininizin üzerine, duvara, öylesine bir alana bile dayayabileceğiniz bu aynaları, çerçeve olarak ahşap, zümrüt yeşili gibi tonlarda kullanabilir, hatta alıp kendiniz dilediğiniz tonda boyayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir