Ev Eşyalarında Renk Uyumu Nasıl SağlanırEv Eşyalarında Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Evlerin farklı odalarında tasarımlar yaparken uyumluluk aranmaktadır. Bu uyumluluk küçük birimlerden başlayarak büyük birimlere kadar devam eder ve en sonunda evi oluşturur. Odalardaki mobilyaların her biri diğerleri ile oluşturdukları uyum sayesinde birbiri ile uyumlu daha büyük parçaları oluşturur. Bu şekilde güzel tasarlanmış odalar ortaya çıkar ve bu güzel tasarlanmış odaların da bileşmesi ile güzel tasarlanmış evler ortaya çıkar.

Bu nedenle eşyaların tasarım sırasında doğru seçilmesi çok önemlidir. Bir evde eşya seçimi yapılırken en önemli faktörler işlevsellik ve tasarımdır. Eşyanın tasarımı tek başına önemli olduğu kadar birlikte kullanılacağı diğer parçalarla uyumu açısından da son derece önemlidir.

Çünkü tek başına son derece güzel ve şık olan bir parça odanın diğer eşyaları ile bir araya geldiğinde ortaya çok uyumsuz bir durum çıkabilir ve bu da odanın estetik tasarımını yok edebilir. Bu nedenle eşyaların birbirleri ile renk uyumunun yakalanması çok önemlidir. Bu renk uyumunu yakalamak için birçok ipucu vardır.

Açık Renklerin Uyumu Nasıl Olmalı

Öncelikle bir odayı renklendiren iki eleman vardır. Bunlar duvarlar ve mobilyalardır. Bunlara ek olarak da odada bulunan dekorlar odanın atmosferine son dokunuşu yaparlar. Odada bulunan bu üç farklı elemanın da uyumlu renklere sahip olması son derece önemlidir. Kişi öncelikle kendi zevklerine göre nasıl mobilyalar kullanmak istediğine karar vermelidir.

Bununla birlikte tabi ki duvar renklerine karar vermek de çok önemlidir. Duvarların renklerini açık tonlarda planlamak son derece avantajlıdır çünkü açık tonlar diğer renkler ile de büyük oranda uyum göstermektedir. Açık duvar renklerine sahip odalarda koyu renkte eşyalara da yer vermek mümkündür ve bu durum son derece avantajlıdır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta duvar renginin ne kadar açık tonda olduğudur. Tamamen beyaz duvarlara sahip bir odada koyu ve mat siyah mobilyaların ya da tasarımların kullanılması son derece iddialı olacağı gibi uyuşmazlık durumu da söz konusu olacaktır.

Modern Tasarımlarla Renk Uyumunu Yakalamak

Modern tasarımlara talep son derece artmaktadır. Son dönemlerde modern tasarımlar genellikle koyu renklerin başrol oynadığı durumlarla sağlanmaktadır. Koyu duvar renklerinin olduğu odalarda yine koyu renklerde mobilyalar ya da dekorlar kullanılabilir. Bunun için farklı seçenekler vardır. Öncelikle modern tasarımlarda doğallık izmir escort çok önemlidir. Ortama ihtiyacı olan doğallığı kazandırmak için ahşap tercih edilebilir.

Ahşap hem doğal görüntüsü hem de koyu renklerle olan uyumu ile bilinmektedir ve modern tasarımlarda yeri büyüktür. Bunun yanında metal tablolar ve çerçeveler modern bir odadaki final tasarım elemanlarındandır. Metalin doğal bir görünümde kullanıldığı son derece modern tasarımlar mevcuttur. Metal duvar dekorları, heykeller, biblolar ya da sehpalar son derece tercih edilen metal esaslı ürünler arasındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir