Eviniz İçin 6 Güzel Koltuk FikriEviniz İçin 6 Güzel Koltuk Fikri

Çeşit çeşit koltuklar, evlerini yeniden dekore edecekler veya yeni ev alacaklar için kafa karıştırıcı bir hâle gelebiliyor. Rengi, iskeleti, kumaşı, minderleri gibi birden fazla faktörüne de dikkat edilmesi gerektiği için ve yerde çok fazla seçenek bulunduğu için, insanların seçmekte zorlandığını söyleyebiliriz. Peki, evimizin en görünür kısmı, salonlarımız için hangi koltuklar en güzelleri? İşte sizin için 10 birbirinden güzel koltuk fikri.

  • Deri koltuklar

Genelde fazla tercih edilmeyen deri koltuklar, aslında tam bir modern görüntü sağlayan muhteşem bir ana parça. Özellikle siyah ve kahve tonlu deri koltuklar, odanızın içinde doğru dekore ettiğiniz taktirde tam bir odak noktası hâline gelecek.

  • Desenli koltuklar

Desenli koltuklar, eski tip koltuklar gibi minderli, yüksek, altı tahtalarla kaldırılmış olanlardır. Özellikle temizlik konusunda altını da kolayca temizleyebilmek gibi bir önceliğiniz bulunuyorsa, şık duran bu koltukları da sade renkte ve farklı kumaşlardan yastıklarla dekore edebilirsiniz.

  • L koltuklar

Günümüzde en çok tercih edilen koltuk çeşitlerinden birisi hâline gelen L tipi koltuklar, köşeli koltuklar gibi, bulundukları alanı bölmeden direkt bir geçiş ve bunun beraberinde rahat ve şık bir görüntü sağlar.

  • Minderli koltuklar

Rahatlık sizin için ön planda ise, çok minderli veya çok büyük minderli koltukları, modern görüntüleri de bir yana seçebilirsiniz. L tipi koltuklara benzeyen fakat birleşik olmayan bu koltuklar da, salonunuzu hem modern gösterecek hem de rahat edeceksiniz.

  • Berjerler

Berjerler, çoğu zaman rahatlık ön plana alınmadan, görsel bir dekor ürünü ve tamamlayıcı olarak kullanılıyor. Misafirler için ekstra oturma yeri oluşturan berjerleri, koltuk takımınızla eş olarak alma gibi bir zorunluluğunuz yok. Berjerlerinizi koltuklarınızdan farklı yerlerden alarak daha stil bir alan oluşturabilirsiniz.

  • Tahta zeminli koltuklar

Eğer salonunuzda dekorasyonu ön plana atmak istiyor iseniz, tahta iskeletli ve otantik koltuklar sizin için. Bitkilerinizle muhteşem bir uyum sağlayan minimalist ve ince ahşap iskeletli koltuklar, odalarınızda çok şık bir görüntü yakalamanızı sağlayacak. Fakat minderlerinizde ahşaplarınızın görünecek kadar yer bıraktığınızda emin olmanız tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir