Karavanlar İçin Dekor ÖnerileriKaravanlar İçin Dekor Önerileri

Özenildiği taktirde normal bir evin içerisinden çok daha güzel hâle getirip dekore edebileceğiniz karavanlar, son 10 yıldır popülerliğini sürekli ilerletip duran bir yaşam stili haline geldi. Kolayca seyahat edebilmek ve otellere, evlere bütçe ayırmamak, gezenti bir yaşamın takipçileri için bulunamaz bir nimet elbette. Peki, karavanlar alanların ise aklına başka bir iş düşüyor. Karavanlarını aldıktan sonra nasıl dekore edebileceklerini düşünüyorlar. İşte karavan alacaklara ya da karavanlarını dekore ettireceklere göre dekor önerileri.

Şık Ama Dayanıklı

Her ne kadar eviniz gibi döşediğiniz bir alan olsa da, içerisinde bulunduğunuz ortamın bir taşıt olduğunu aklınızdan çıkarmadan, çabuk kırılabilir, sağlam koruması takılmamış ve dökülebilen her eşya ve narin aksesuarlardan mutlaka uzak durmalısınız. Bu nedenle kullanabileceğiniz dekoratif ürünler şöyle olabilir: led sarmal ışıklar, kâğıt veya yapay çiçeklerden oluşan flamalar, şık battaniyeler, bol bol minder ve yastık, yukarıdan iple asabileceğiniz dekorlar vb. Şeklinde, pratik ve kolayca çıkma tehlikesi arz etmeyen şeyler olmalıdır. Olamaması tavsiye edilen ürünler ise: cam vazolar, tablolar, bitkiler, biblolar, vb. Ve unutmamanız gereken çok önemli bir konu, o karavanın içerisine yerleştirilen her şeyi karavana düşmeyecek şekilde montelenmiş olmasıdır.

Kendi Odanızı Yansıtın

Evinizde odanızın ne tarzda olmasını istediyseniz, karavanınızda da aynı konseptleri biraz yer sıkıntısı yaşasanız bile çok yakın şekilde  uygulamanız gayet mümkün. Spor, rahat oda konsepti, klasik geleneksel oda, minimal ve şık oda konsepti, tek renk severlere tek rengin hakim olduğu veya onun türevlerinden oluşan oda tarzı konsepti, mat ve keskin çizgili oda konsepti, eğlenceli renkli oda konsepti vb. Gibi istediğiniz her şeyi yapmak sizin elinizde.

Rahat Alanlar

Her ne kadar konseptinizi seçmekte özgür iseniz, göz önünde bulundurulması gereken bir husus daha mevcut. O da alanın darlığını çok eşya ile boğmamak. İçinde esnekçe hareket edebileceğiniz pratik ve şık bir karavan içi. Örneğin mutfak tezgâhının altından açılabilen bir masa, ya da depolama kutularından yapılabilen bir tabure gibi bazı gereksinimleri küçük alanın azizliğine bırakarak dekor ürünü olarak yerleştirmekten vaz geçmeniz gerekebilir. Elbette bu aldığınız veya alacağınız karavanın lüksüne, genişliğine ve maliyetine göre değişir. Burada standart boyutta bir karavana uygulayabileceğiniz öneriler bulunmakta.

Depolama

Depolama, belki de karavan kategorisinde en önemli şey. Karavanda günlerini geçiren insanların, elbette doğal olarak normalde kaç odaya bölünen yaşam alanlarını bir arabaya sığdırmak zorunda olma durumları, depolamayı önemli kılan şey.

Bu nedenle alacağınız ve kullanacağınız eşyaların mutlaka sandık, saklama alanı, saklama kutuları gibi özelliklerinin olması sizin için birebir. Mesela yatağınızın altını boş tercih ederek, koli şeklinde bir depolama yapmanız gayet mümkün.

Veya mutfak dolaplarını küçük tutarak, üzerine montelenmiş depo alanları yapabilirsiniz. Oturakların içerisi sandıklı olanlarını tercih edebilirsiniz. Böylece hem oturma alanı, hem de depolama bölgesi olarak çift yönlü kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir