Koyu ve Siyah Renkli Banyolar İçin ÖnerilerKoyu ve Siyah Renkli Banyolar İçin Öneriler

Modern tasarımların artması ile koyu ve siyah renkli dekorasyonlar büyük önem kazanmaya başlamıştır. Evin hemen her alanında kullanılmaya başlanan bu koyu renkli tasarımlar banyolarda da sık sık tercih edilmektedir. Koyu renklerin son derece modern bir banyo ortamı oluşturduğu doğrudur.

Bugün lüks ve şık mekanların banyolarında özellikle koyu renklerin kullanılması daha hoş bir ambiyans oluşmasını sağlamaktadır. Koyu renklerin tercihi öncelikle banyo fayanslarından başlar. Banyo fayanslarının siyah ya da yakın tonlarda olması mümkündür.

Buna ek olarak fayansların üzerinde farklı tasarımlar ve desenler de bulunabilir. Bu desenlerin nasıl olacağına karar verirken banyonun içindeki diğer dekorasyon elemanları ile uyumuna dikkat etmek son derece önemlidir.

Banyo Dekorasyonu İçin Dolapların Önemi

Banyo dolapları banyodaki dekorasyon planlamasının en önemli elemanlarındandır. Pek çok banyoda önemli boyutta dolaplar bulunmaktadır. Bu alana girildiğinde ilk göze çarpan elemanlardan biri olan banyo dolaplarının banyo rengi ile uyum içinde olması çok önemlidir. Koyu renkli fayanslar kullanıldığında banyo dolaplarının beyaz ya da buna benzer çok açık tonlarda olması göz yorucu ve uyumsuz birleşmelere sebep olabilir.

Açık renkler tercih edilebilir ancak çok açık renklerden kaçınmakta fayda vardır. Çok açık renkler siyah fayanslar ile birlikte kombine edildiğinde ortama giren kişinin gözüne ilk aşama da dolaplar takılacaktır. Dolapların bu kadar ön plana çıkması diğer tasarım öğelerinin önemsiz kalmasına sebep olacaktır.

Bu nedenle direkt olarak çok açık tonlardan ziyade kirli beyaz hatta krem gibi renklere yönelmek mümkündür. Dolaplarda da açık renkler kullanmak istemeyenler koyu ceviz, gri ya da ahşap gibi renklere yönelebilirler. Bu renkler hem koyu fayanslar ile uyumlu olacaktır hem de göz yormayacaktır.

Koyu Banyo Dekorasyonunda Önemli Dokunuşlar

Koyu tasarımlara sahip banyolarda banyo armatür seçimi de önemli bir detaydır. Örneğin siyah renkli fayanslarla birlikte siyah armatür kullanılması durumunda ortamda öne çıkacak ve hoş görünecek farklı renkler olmayacağı için çok sade ve dikkat çekmeyen bir tasarım oluşacaktır. Bu nedenle armatürlerin daha açık renklerde ya da metalik renklerde olması son derece mantıklıdır. Bununla birlikte siyah ve koyu banyo fayanslarının bulunması duş kabini ya da jakuzinin de iddialı tasarımlara sahip olmamasını gerektirir.

Banyo duvarları ile zemininin aynı renklerde olması zorunlu değildir. Duvarların siyah ve koyu tonlarda olması durumunda zeminin daha açık tonlarda tasarlanması mümkündür. Tabi ki bu demek değildir ki zemin çok açık renklerde olmalı.

Bu gibi zemin ve duvarların çok zıt renklerde olması de ortamın ambiyansını bozmaya yetecektir. Bunun yerine yine koyu renkler ama daha açık tonları tercih edilebilir. Bununla birlikte banyoda escort kizlar tercih edilecek diğer dekorasyon parçaları varsa bunların da genel tasarımla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir