Odanıza İlham Olabilecek 7 Konsept FikriOdanıza İlham Olabilecek 7 Konsept Fikri

Kişisel odalarımız, şahsen en çok vakit geçirdiğimiz alanlar olduğundan, içerisinde mutlu olduğumuz ve kendimizi iyi hissettiğimiz eşyalarla, mobilyalarla donatmak en doğal hakkımız. Kişiliğimizin de bir yansıması olduğu söylenen odalarınız için, size ilham olabilecek 7 konsept hazırladık.

Minimalist

Çok eşyalı ortamlardan rahatsız oluyorsanız veya sevmiyorsanız. Minimalist dekorasyon şekli tam size göre. Minimum seviyede az eşya, olabildiğince açık renkler ve renklerin uyumu çok önemli.

Asil ve Vintage

Eski eşyalardan, ahşap parçalardan ve kahve tonlu mobilyalardan hoşlanıyorsanız, bu tipte oda tasarımları size uygun olabilir. Acı kahve işlemeli bir şifonyer, güzel ve şık bir perde, desenli eski tip bir halı, tablolar, kurutulmuş çiçekler vs. İle dekore edilebilir.

Spor, Eğlenceli

Daha rahat olabileceğiniz ve eğlenceli bir atmosfer istiyorsanız, küçük aksesuarlarla veya bir kaç spesifik malzeme ile güzel bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Örneğin, duvara asılan bir dart, veya basket potası, ışıklı bir duvar tabelası, renkli seçimler (kırmızı bir şifonyer, yeşil bir dolap vs.) birbirinden farklı renkte duvarlar, led şerit renkli bir aydınlatma ile rahat ve spor bir ortama sahip olursunuz.

Düzenli ve Şık

Ne çok vintage, ne de çok spora kaçmayan bir yer olsun diyorsanız, düzenli ve şık görünümlü odalar tercihiniz olabilir. Beyaz ve krem tonlarının hakim olduğu, aksesuarlarda ise kristal avizeler, beyaz peri ledler, küre şeklinde baş ucu lambaları ile bu dengeyi sağlayabilirsiniz. Nitekim aksesuarları bu tip seçmezseniz, sonucunuz minimalist bir oda olabilir.

Bitkiler

Botanik ortamlardan hoşlanıyorsanız, odanın havasını içine çekeceğinden şüpheniz olmadan, dilediğiniz gibi bitkilerle dekore edebilirsiniz. Bitkili odalarda ise, yeşil ağırlıklı olacağından beyaz tonlarını kullanmanız renginin daha canlı çıkmasını sağlar.

Karmaşanın Güzelliği

Karışıklığın güzelliğinden yanaysanız ve çok eşya sizi rahatsız etmiyorsa, bu şekilde odanızı dekore edebilirsiniz. Fakat istifçi gibi durmamalısınız da. Aşırıya kaçmak her zaman kötüdür. Odanızda ise, parlak renkler, posterler, ışıklar, biblolar, aynalar, duvar kâğıtları gibi şeyler kullanabilirsiniz.

Cıvıl Cıvıl

Renkli, baskılı, çiçek desenli kalıplardan hoşlanıyorsanız, odanızı cıvıl cıvıl bir karnaval alanına dönüştürebilirsiniz. Mavi, yeşil, mor tonlu hatta kendi boyadığınız mobilyalar, çiçekli perdeler, canlı veya yapay çiçekler, porselen vazolar, tatlı flamalar, akvaryum vb. Aksesuarlar ile canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir