Renkli Banyolar İçin Dekorasyon ÖnerileriRenkli Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Banyo evin küçük ve rahatlatıcı bölümlerindendir. Birçok evde banyo tasarımı yeteri kadar ciddiye alınmamaktadır ancak kişinin duş alırken istediği seviyede rahatlaması için sade, göz yormayan tasarımlara yer verilmesi son derece önemlidir.

Kişinin zevkine göre banyo dekorasyonunda renkli seçenekler kullanmak mümkündür. Bu renkli tasarımlar açık renklerin ana tema olarak kullanılması şeklinde oluşturulabileceği gibi koyu renklerin başrol oynadığı durumlarda da yapılabilir.

Banyo tasarımının güzel ve ferah olduğu kadar kullanışlı olması da son derece önemlidir. Birçok evin banyosunda bulunan çamaşır makinesinin çok yer kaplaması ve buna kurutma makinesinin de eklenmesi pek çok banyoda hareket etmeyi dahi zorlaştırmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek için akıllıca ve pratik çözümlere ihtiyaç vardır.

Açık Tonlarla Renkli Tasarımlar

Banyolarda kullanılan fayansların açık renkli tercih edilmesi sık görülen bir durumdur. Klasik tasarımların büyük bölümünde yer alana açık renkler pek çok banyonun daha ferah bir yer olmasını sağlamaktadır. Banyo fayanslarının seçiminde dikkat edilmesi gereken durumlardan biri de sadeliktir.

Üzerinde çok fazla ve dikkat çekici desenler bulunan tasarımlar pek çok durumda farklı dekorasyonlar ile uyumsuzluğa sebep olmaktadır. Bu nedenle iddialı desenlerden uzak durulmalı ya da bu desenler tercih edilecekse ortamın genel dekorasyonu ile bir bütün halinde düşünülerek belirlenmelidir.

Bunun yanında banyo dolaplarının açık tonlarla uyum sağlayacak şekilde farklı renklerde olmaları sağlanabilir. Açık tonların kullanıldığı banyolarda bu renkli tasarımların dengeli tonlarda olması çok önemlidir.

Çok koyu tonlarda kullanılan dekorlar genel atmosferin önüne geçerek fazla dikkat çeker ve göz yorar. Çok açık renkte olan dekorlar ise hiç dikkat çekmez ve belli olmaz. Bu nedenle tasarıda renk tonunun dengesi çok iyi sağlanmalıdır.

Koyu Renklerin Başrolde Olduğu Banyolar

Banyo tasarımlarında da sık sık kullanılmaya başlayan koyu tasarımlar pek çok durumda şık ve modern banyoların oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle siyah gibi koyu renklerde tercih edilen banyo fayansları ortama daha ciddi ve modern bir hava katmaktadır.

Bu durum tamamen kişinin tercihine bağlı olsa da koyu tasarımlara ilgisi olanlar siyah renkli banyo fayanslarını tercih edebilirler. Bu fayansların üzeri altın sarısına yakın renkler ile süslenerek farklı dekorlar elde edilebilir. Siyah ile uyumu bilinen bir başka renk ise gridir. Siyah tasarıma sahip banyolarda farklı bir yorum ve dekor kazandırmak için gri detaylara yer verilmektedir.

Öyle ki duş kabinlerinin metalik gri tasarımları da ortama son derece hoş bir hava katmaktadır. Koyu tasarımlara uygun olacak şekilde banyo dolaplarında da ahşap rengi kullanmak uygundur. Ahşap istemeyen kişiler buna alternatif olarak yine koyu ceviz ve benzeri renkleri tercih edebilirler. Böyle bir ortamda çok açık renklere kaçılmadığı sürece pek çok tasarım hoş duracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir