Takip Edebileceğiniz 4 İç MimarTakip Edebileceğiniz 4 İç Mimar

Her alanın bir sosyal medya kolunun oluşması ile artık ilgi alanlarımız hakkında bilgi toplamak veya takip etmek bir ekran kadar yakınımıza taşınmış oluyor. Ev dekorasyonu yapacak olanlar veya ev dekorasyonuna merakı olanlar için işte 5 tane takip edebileceğiniz iç mimar.

  • Zeynep Fadıllıoğlu

Sanat, zanaat, mimarlık ve tasarım alanında yerel ve uluslararası çalışmalar yapan Zeynep Fadıllıoğlu, bu alanlarda çalışan şirketini 1995 yılında kurdu. Aynı sanatçılarda olduğu gibi, kendisi de doğu-batı sentezli işleri imza atmış Fadıllıoğlu, Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde beş yüzden fazla çalışma yapmıştır. 2009’da İstanbul/ Üsküdar mevkiinde yer alan Şakirin Camii’nin iç dekorasyonunu yapması ile “bir kadın tarafından tasarlanmış ilk camii” unvanının da sahibidir.

  • Eren Yorulmazer

İTÜ mimarlık fakültesi mezunu olan, Türkiye’nin en önemli iç mimarlarından birisi haline gelen Eren Yorulmazer, iç mimarlığa yönelerek, çalışmalarını bu alana yönelik ilerletmiştir. Ardından uluslararası ve yerel yaptığı çalışmalarla adından söz ettirdi. Özellikle projelerinden en tanınanları yaptığı otel çalışmalarıdır. (Zorlu Residence, Bakü Jumeirah Hotel, Sheraton Hotel, Shine Hotel, Elite Residence vb.) Zeynep Fadıllıoğlu’na kıyasla, Eren Yorulmazer Türk motifleri ve stilini daha yoğun ve ana tema olarak işlemiştir.

  • Eren Talu

Modern çalışmaları ile öne çıkmış iç mimar Eren Talu, 1987 yılında bir kaç ortak ile mimarlık üzerine bir şirket kurdu. Günümüzden ilhamını alan ve hep yenilikçi adımlar atmaya çalışan Talu, memnuniyet ve yeniliği ön planda tutan bir disipline sahip.

  • Kerim Çarmıklı

Bir diğer Türkiye’nin en iyi iç mimarlarından olan Kerim Çarmıklı, Mount Ida Üniversitesi mezunu. Sonrasında dünyada prestijli bir marka olan Bernardo Fort-Brescia ile çalışmıştır. Ardından yerel olarak da Autoban ile çalışmıştır. Trendleri ve akımları takip eden mimarımız, sıcak ve modern tarzda çalışıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir