Yaz İçin Yastık Kılıfı SeçimleriYaz İçin Yastık Kılıfı Seçimleri

Yaz gelince, odalarımızda ufak dokunuşlar yaparak içerisini de dışarı gibi cıvıl cıvıl bir hâle getirebiliriz.  Bunların başında da koltuklarımızın üzerinde kullanabileceğimiz, rengarenk renklerde ve desenlerde yastıklar yer alıyor. Bu yastık kılıfı seçimlerinden siz de ilham alabilir, salonunuzda veya yatak odalarınızda kullanabilirsiniz. İşte yaz için yastık kılıfı önerileri…

  • Çiçekli Yastıklar

Yazın en çok kullanılan motifi olan çiçekler, ister canlısı olsun, ister cansızı, ister deseni fark etmeden; bulunduğu atmosferi sıcak ve samimi bir yere dönüştürüveriyor. Bu nedenle yaza dönüşte bir dekor tüyosu arıyorsanız. Çiçekli yastıklarla alanınızı yaza hazırlayabilirsiniz.

  • Yuvarlak yastıklar

Genelde yastıklar kare şeklinde tasarlandığından ötürü, yuvarlak yastığa hâlâ pek alışmış sayılmayız. O nedenle açık renklerde yuvarlak yastıklar da yaz için koltuklarınıza uyum sağlamaya ve farklı bir görünüm sağlamaya uygun.

  • Tüylü yastıklar

Genelde kışın kullanılır diye düşünülen tüylü yastıklar, aslında doğru renkler ile kullandığınızda, güzel bir yaz aksesuarı hâline gelebilir. Buradaki nokta atışı, tüylü yastıktan sadece 1 veya 2 tane kullanmak. Fazlaya kaçtığında göz yorabilir. Önerilen renkler ise: Fıstık yeşili, yavruağzı, beyaz vs.

  • Baskılı yastıklar

Yaz için daha dinamik bir alan isterseniz, beğendiğiniz filmlerden kesitler veya kapak fotoğraflarını, sevdiğiniz ünlülerin resimlerini veya görmekten hoşnut olduğunuz her resmi bastırarak, yaza canlı canlı girebilirsiniz.

  • Soft renkte yastıklar

Daha sade ama renkli görüntüsünden taviz vermek istemiyorsanız ise, soft tonlarda yastıklar yaz için sizi bekliyor. Mint yeşili, Bebe mavisi, Açık pembe, Lila kullanabileceğiniz tonlar.

  • İşlemeli yastıklar

Ve son olarak klasik severlere uygun bir seçenek. İşlemeli yastıklar. Daha parlak tonlarla işlenmiş motifli yastıklar, klasik görünümünüzden bir şey kaybetmeden odanıza bir yaz esintisi misali etki katacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir